Kesit ve görünüş

merhabalar.
idecadde mimari çizdikten sonra kesit alıyorum asmolen döşeme şeklini nasıl degiştirebilirim 30 cm kalınlık oluyor ama düz şekilde nervürlü şeklinde istiyor belediye

demek istedigim kesitlerde asmolen döşeme şekilleri varmi 30cmlik beton şeklini kesitlerde degiştiribiliyormuyum

Ekli dosyalar

• idecad.JPG
    idecad.JPG
    55 KB · Görüntüleme: 6,341
  • 2.JPG
    2.JPG
    20.2 KB · Görüntüleme: 6,341
Kesit yeriniz muhtemelen tam nervür kirişin olduğu noktadan geçmiştir. Kesitinizin yerini 5-10 cm kaydırırsanız istediğiniz görüntüyü elde edersiniz.

İyi çalışmalar,
Döşeme Genel Ayarlarında plak kalınlığı 30 cm girilmiş olabilir. Plak kalınlığını örneğin 7 cm. yapıp kesit almayı deneyin. Sorun çözülmezse proje dosyasını ekleyin.

YANLIZ ASMOLEN DÖŞEME KALINLIGI 30 CM GİRİLİNCE İKİNCİ RESİM GİBİ OLUYOR BEN İLK RESİM GİBİ ALINMASINI İSTİYORUM ZATEN PLAK OLARAK ÇİZDİKLERİMİZDE Bİ SORUN YOK AMA ASMOLEN DÖŞEME ŞEKİLLERİ VARMI PROGRAMDA AYARLAYABİLECEĞİM

cansahin arkadaşın dediği gibi döşeme kalınlığını fazla girmişsiniz. Projenizi gönderin daha kolay ve net bir şey söyleyebiliriz. Asmolende döşeme kalınlığı (betonarme kısım) programda döşeme bölümüne girilir. Nervürlerin (döşeme dişlerinin) yüksekliği nervür sekmesinde girilir. örnek resmi inceleyiniz.

Asmolen döşeme kalınlığı = 10 cm beton kısım + 25 cm nervür diş yüksekliği =35 cm Bu şekildeki bir döşeme için nervür yüksekliğine programda (nervür sekmesinde) 35 cm girmelisiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2015-12-17 17.59.45.png
    Screenshot 2015-12-17 17.59.45.png
    350.2 KB · Görüntüleme: 6,310
bu döşemenin nasıl yapıldığını resimlerle adım adım anlatabilirmisiniz ?

Ekli dosyalar

• Screenshot 2015-12-17 17.59.45.png
    Screenshot 2015-12-17 17.59.45.png
    350.2 KB · Görüntüleme: 6,258
İyi çalışmalar,
Yapılan işlemler sırasıyla resimlerde verilmiştir ve proje dosyası ile birlikte size sunulmuştur.
1. İlk olarak plak döşemeniz oluşturunuz. ( Döşeme kalınlığı 12cm olarak )
2. Döşemenizi nervüre dönüştürünüz. ( Bu işlemi tamamladıktan sonra döşeme kalınlığı 12 cm olarak kalacak ve Nervür ayarlarındaki nervür kiriş yüksekliği 35 cm olucak. )
3. Kesit alırken; Nervür kirişlere paralel olan kesitlerde kesit çizgisini nervür kirişin içerisinden değil, asmolen tuğlanın olduğu yerden geçiriniz.

Ekli dosyalar

• asmolen döşeme.rar
    233.7 KB · Görüntüleme: 154
Öncelikle zaman problemlerim nedeniyle hemen cevap yazamadığım için özür diliyorum. Sözle bir şey yazmak başka bir şey, resim eklemek başka bir şey.
Ekteki dosyadaki resimlere bakınız. Resimlerin köşesinde benim bilgisayara ait saati takip ederseniz işlem sırası anlamında da hangi sırayla yapıldığını görürsünüz. Yada resim numarasına bakınız.
Kolay gelsin.

dosya ektedir.

Ekli dosyalar

• Nervür.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 150
Geri