Camlı Korkuluk

serdagi

Tanınmış Üye
Merhaba, programın korkuluk çizme menüsünü biraz karıştırdım ama ekte örnek resmini gönderdiğim camlı korkuluk benzeri bir çizim elde edemedim. Yapmak istediğim korkuluk çekik yapıda olacak, nasıl yapabileceğim konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

• merdiven-korkuluk-10.jpg
    merdiven-korkuluk-10.jpg
    41.6 KB · Görüntüleme: 3,854
Merhabalar,

Korkuluk ayarlarına geldiğinizde çıkan default korkuluk ayarlarını değiştirebilirsiniz.
Ekte gönderdiğiniz gibi korkuluk elde etmek için aradaki küpeşteleri silip orta kısımda bulunan plakalar kısmından plaka eklemeniz gerekmektedir.
Plakalar bölümünde yazan materyal kısmından materyali cam yapabilir,korkuluk profil seçeneğinden istediğiniz profili seçebilirsiniz.

Kolay gelsin,iyi çalışmalar..

Ekli dosyalar

• korkuluk.png
    korkuluk.png
    70.7 KB · Görüntüleme: 3,851
Merhabalar, görseldeki korkuluğu oluşturmak için bazı küpeşte ve korkulukları sınır bölgesi kabul ederek plaka oluşturmanız gerekmektedir. Sınır kabul ettiğiniz korkuluk ve küpeştelerin ortadaki camın etrafında çerçeve gibi görünmesini istemiyorsanız bu elemanları için profil sekmesinde ''hiçbiri'' seçilmelidir. Cam plakaların korkuluklara bağlantısı içinde gerekli korkulukları sınır bölgesi kabul ederek belirli kotlarda küpeşte tanımlanmalıdır. Size oluşturmuş olduğumuz korkuluğu ekte sunuyoruz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• korkuluk.ide8
    185.4 KB · Görüntüleme: 602
Geri