ideCAD Mimari siyah arka plan

bartayd

Tanınmış Üye
iyi günler
idestatik teki gibi siyah arka plan lı çizim sayfasını 9 versiyona ekleyebilir misiniz.tabi siyah ekrana göre güncellenmiş renkler ve kalem kalınlıkları ile.
ide kullanıcıları için çok faydalı olacağını ümit ediyorum.

Merhabalar; ideCAD mimaride siyah arka plan seti zaten mevcuttur.Ayrica programın genel ayarlarında istediginiz arka plan rengini ayarlama seçeneği vardır. Kolay gelsin,iyi çalışmalar..

Seda Hanım,
Sanırım burada kastedilen beyaz ekrandan siyah ekrana geçişte özellikle siyahtan beyaza olan renklerde renklerin otomatik değişmesi isteği. AutoCAD de siya ekranda beyaz olarak çizdiğiniz çizgiler beyaz ekrana geçtiğinde siyaha dönüşüyor. Sanırım talep bu olsa gerek. Tabi tüm renkler için böyle bir seçenek söz konusu olmayabilir ama en çok kullanılan siyah ve beyaz için böyle bir düzenleme olmalı diye düşünmekteyim.

NYILMAZ":1m97taw5' Alıntı:
Seda Hanım,
Sanırım burada kastedilen beyaz ekrandan siyah ekrana geçişte özellikle siyahtan beyaza olan renklerde renklerin otomatik değişmesi isteği. AutoCAD de siya ekranda beyaz olarak çizdiğiniz çizgiler beyaz ekrana geçtiğinde siyaha dönüşüyor. Sanırım talep bu olsa gerek. Tabi tüm renkler için böyle bir seçenek söz konusu olmayabilir ama en çok kullanılan siyah ve beyaz için böyle bir düzenleme olmalı diye düşünmekteyim.

Yok hocam benim demek istediğim siyah ekran seti. 7 ve 8 versiyonda yok tek tek renklerle de uğraşmak istemiyorum çizimler genelde siyah ekranda yapılıyor gözü yormaması açısından ide statik te mevcut ve çok kullanışlı aynısını 9 versiyon da ide mimariye istiyoruz. Teşekkür ederim.

bartayd":2hlryc1c' Alıntı:
Yok hocam benim demek istediğim siyah ekran seti. 7 ve 8 versiyonda yok tek tek renklerle de uğraşmak istemiyorum çizimler genelde siyah ekranda yapılıyor gözü yormaması açısından ide statik te mevcut ve çok kullanışlı aynısını 9 versiyon da ide mimariye istiyoruz. Teşekkür ederim.

O zaman Öyle ifade etmekete fayda var. Hem 7 de hem de 8 de siyah ekran seti var. Yeni proje açtığınızda siyah ekran seti kullanabiliyorsunuz. Üstelik seda hanımın dediği gibi gerek arka planı ve gerekse tüm objeleri siyah ekran seçeneğine göre ayarlayabilirsiniz. Sonra bunu şablon proje olarak kullanıp bütün prolerinizde bu ayarları kullanabilirsiniz. V8 de ise sadece siya arka plan setleri değil gri vs gibi ekran setleri de mevcuttur. Ekteki resimleri inceleyiniz. Resimlerde setler ve çizimler görünmektedir.

Ekli dosyalar

• V7 Arka plan set seçenekleri.png
    V7 Arka plan set seçenekleri.png
    295.1 KB · Görüntüleme: 6,141
  • V8 arkaplan set seçenekleri.png
    V8 arkaplan set seçenekleri.png
    364.8 KB · Görüntüleme: 6,141
  • V7 Siyah arka plan çizimleri.png
    V7 Siyah arka plan çizimleri.png
    370 KB · Görüntüleme: 6,141
NYILMAZ":2yefbslt' Alıntı:
bartayd":2yefbslt' Alıntı:

O zaman Öyle ifade etmekete fayda var. Hem 7 de hem de 8 de siyah ekran seti var. Yeni proje açtığınızda siyah ekran seti kullanabiliyorsunuz. Üstelik seda hanımın dediği gibi gerek arka planı ve gerekse tüm objeleri siyah ekran seçeneğine göre ayarlayabilirsiniz. Sonra bunu şablon proje olarak kullanıp bütün prolerinizde bu ayarları kullanabilirsiniz. V8 de ise sadece siya arka plan setleri değil gri vs gibi ekran setleri de mevcuttur. Ekteki resimleri inceleyiniz. Resimlerde setler ve çizimler görünmektedir.

resimlerin hepsi ide STATİK. ben ide MİMARİ DİYORUM BENDE 8 demo var ve sadece beyaz ekran var.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    112.8 KB · Görüntüleme: 6,125
Ekteki zip dosyasındaki şablon projeler V8.5 içindir (demoda problem olmadan açıp açmayacağını bilemiyorum) Buradaki dosyaları açıp, 8 versiyon kurulunca siyah şablon, eğer yükleme klasörünü değiştirmediyseniz varsayılan olarak Mimari için "C:\Program Files\ideCAD\ideCAD Mimari 8\Templates\structural\Yeni Şablon Proje" klasörüne yerleştiriniz. V7 için ekteki örnek dosyasını açıp yine ekteki resimde gösterilen adresteki yere kopyalayın.
Not: Demo için adreslere dikkat edin.

Ekli dosyalar

• Yeni Şablon Proje.rar
    2 MB · Görüntüleme: 191
  • örnek.rar
    657.6 KB · Görüntüleme: 167
  • V7 Mimari şablon.png
    V7 Mimari şablon.png
    97.8 KB · Görüntüleme: 6,121
Bir de bu resimlere bakınız. Basit bir şablon proje de siz yapabilirsiniz. (V7 ile çizilen çizimler)
Not : Bir çok arkadaşımdan siya arka planla çizilmiş mimari proje alıyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot 2016-07-10 00.41.39.png
    Screenshot 2016-07-10 00.41.39.png
    50.4 KB · Görüntüleme: 6,120
  • Mimari siya çizim.png
    Mimari siya çizim.png
    64.8 KB · Görüntüleme: 6,121
Geri