Metrajla ilgili sorular

akinsaat

Yeni Üye
idecad mimari 7 kullanıyorum . metraj almam gerekiyor , eğitim videolarını da izledim fakat bahsedeceğim konuları çözebilmiş değilim

1- katman olarak şap seramik parke gibi metrajda görünmesini istediğim objeleri nasıl tanımlar ve atarım
2- tanımlanmış bir mahalde farklı iki objeyi nasıl tanımlarım .(giriş holünde seramik kullanmak istiyorum ama geri kalan alan parke olacak )
3- bazı videolarda yapı bileşenlerinde çok farklı malzemeler olduğunu gördüm bende sadece örnekler var bunları nerden edinebilirim .
4-asma tavan yapılabiliyor mu ,yapılabiliyorsa nasıl

şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

Merhabalar,
1-Mahal tanımladığınız zaman, mahale birden fazla yapı bileşeni tanımlayabilirsiniz.(Mahal oluşturduktan sonra özelliklerine girerek yapı bileşeni kısmına gelip malzemeyi tanımlayınız, tamam dedikten sonra aynı işlemi tekrar gerçekleştiriniz ve ikinci malzemeyi tanımlayınız.)
2-Mahalde malzemeyi tanımlarken oran belirtebilirsiniz, böylelikle malzemeyi mahalin bir kısmına tanımlamış olacaksınız.
3-Araçlar/Yapı Birleşeni Tasarla kısmına gelerek yeni malzemeler oluşturabilirsiniz. Oska ve Amp den pozları buraya çağırabilirsiniz.
4-Asma tavan ile ilgili bir çalışma mevcut değil. Projenizi oluşturup kesit aldıktan sonra 2. boyutta müdahale ederek asma tavanı çizebilirsiniz.
Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Bursa ve İstanbul ofislerimizi arayabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Geri