ideCAD Mimari 10.03 Kapanma Sorunu

ideCAD Mimari 10.03 kullanmaktayım yapmış olduğum bazı işlemler sonrası program herhangi bir hata raporu vermeden kapanıyor. Form da buna benzer bir konuda genel ayarlar>open_Gl kullanım kutucuğunun kaldırılması söylenmiş ancak genel ayarlarda öyle bir seçenek bulunmamaktadır.

Merhabalar,

Bahsettiğiniz kapanma durumunu hangi işlemlerden sonra yaşadığınızı belirtirseniz, test edip durum hakkında sizi daha doğru bilgilendirebiliriz.
Kapanma durumunu uzaktan erişimle Bursa ya da İstanbul ofisimizle paylaşabilirsiniz.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar..

Merhabalar ;

2 defa karşılaştım ;

1.Korkuluk çizerken : sol tuş < sol tuş < ctrl + z yapınca.
2.Dış ölçü yaparken : sol tuş < seçim < sağ tuş < sağ tuş yapınca.

Şimdilik bu 2 durumda karşıma geliyor. teşekkür ederim.

Merhabalar,

Aynı durum bizde yaşanmadığı için, İstanbul ya da Bursa ofisimizi arayıp uzaktan erişimle durumlara bakarsak daha hızlı çözümler bulabiliriz.

İstanbul ofisinin yorumu yüksek grafik işlemcisi ile çalıştırın sorun olmazdan başka çözümü olmadı. Az evvel dış ölçüde yine çizim hata vermeden kapandı. 4 saatlik emeğim çöp oldu sayenizde. İdecadMimari aldığıma bin pişmanım. Saçma sapan yerlerde hatalar verip kapanıyor. Burdan bu yazılıma para verip almak isteyen herkese sesleniyorum. ALMAYINNNNN !!!!! Yani çok mu zor 3DMax , Sketchup türevi yazılımlar gibi Autobackup dosyası oluşturması. Çizgi film gibi render alan menü yapacağınıza bu backup dosyası almayı entegre edin yazılıma. İdecad Mimari , Statik , Çelik lisanslı kullanıcısıyım. Ama şuan ki aklım olsaydı almazdım. Haftada en az 10-12 saatimi çöpe atıyor bu yazılım o sebeple geri dönüş bile sağlamanızı gerek görmüyorum.

Az evvel dış ölçüde yine çizim hata vermeden kapandı. 4 saatlik emeğim çöp oldu sayenizde. İdecadMimari aldığıma bin pişmanım. Saçma sapan yerlerde hatalar verip kapanıyor. Burdan bu yazılıma para verip almak isteyen herkese sesleniyorum. ALMAYINNNNN !!!!! Yani çok mu zor 3DMax , Sketchup türevi yazılımlar gibi Autobackup dosyası oluşturması.
Tabi zor değil. Bu bahsettiğiniz "Autubackup" özelliği versiyon 7 den beri ideCAD'de varolan bir özellik. Ve ilk kurulumda da işaretli olarak gelir. Yani siz kaldırmazsanız bu obsiyonu sürekli otomatik yedek alır. Ayrıca otomatik kayıt kutusunu işaretler ve zaman verirseniz, mesela 10 dakika, sizin adınıza her 10 dakikada hem projeyi kayıt yapar hem de backup yapar. İsterseniz 1 dakika olarak da işaretleyebilirsiniz.

cd1433:lkfgk2fg' Alıntı:
Çizgi film gibi render alan menü yapacağınıza
Öncelikle aşağıda verdiğim linkden son versiyonu yükleyin. Hazır doku ve mataryallari de yükleyin.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

ideCAD içinde bütünleşik çok yüksek düzeyli render motoru entegre edilmiştir. Bu olanak 8 versiyondan bu yana vardır zaten. Bu motor kullanılarak başka bir programa ihtiyaç olmadan kullanıcılarımız binlerce render çalışma yapıp bazılarını bizimle paylaştılar bu çalışmalar orijinal proje dataları mataryaller ve sahnelerle aşağıdaki linkte paylaşılmıştır

ideCAD Mimari Kullanıcı Render çalışmaları :

Bu yukarıdaki linkde verilen projeler kullanıcı çalışmalarıdır. Bu rojeleri yükleyip sadece bir render al tuşuna basarak "otomatik" render alabilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu mataryeller ışık ve sahne bu projeyi hazırlayan kişi tarafından oluşturulmuştur.

Siz de aşağıdaki videoları izleyerek en az bu renderlar kadar kaliteli renderlar hazırlayabilirsiniz.

Render eğitim videoları :

Animasyon Eğitim videosu :

Mataryal oluşturma :

Render alma işi otomatik bir prosedür değildir. Lütfen bu videloarda anlatılan hususları inceleyin.

sedaerdogan:lkfgk2fg' Alıntı:
Merhabalar,
Aynı durum bizde yaşanmadığı için, İstanbul ya da Bursa ofisimizi arayıp uzaktan erişimle durumlara bakarsak daha hızlı çözümler bulabiliriz.
En önemli husus arkadaşlar sizin kendi başınıza çözemediğiniz sorunlarınız olduğunda uzaktan bağlantı kurarak sorununuzu haledebilir. Size bunu önerdiklerinde uzaktan bağlanıp yardım talep edin. Söylediğiniz sorunun bizim kendi bilgisayarlarımızda oluşmadığı duruma sizin belirtiğiniz soruna çozum bulmamız imkansız. Sizin bilgisayarınıza bağlanıp sorunu görmemiz lazım.

Az evvel dış ölçüde yine çizim hata vermeden kapandı. 4 saatlik emeğim çöp oldu sayenizde. İdecadMimari aldığıma bin pişmanım. Saçma sapan yerlerde hatalar verip kapanıyor. Burdan bu yazılıma para verip almak isteyen herkese sesleniyorum. ALMAYINNNNN !!!!! Yani çok mu zor 3DMax , Sketchup türevi yazılımlar gibi Autobackup dosyası oluşturması.
Bu durumun oluşmasının sebebi grafik kartınızın ideCAD programını çalıştırmaya yeterli olmaması veya grafik kart son sürücüsünün bilgisayarınızda kurulu olmaması veya grafik kart ayarlarının hatalı yapılması olabilir. Başka bir sebepten oluyor da olabilir. Uzaktan bağlanıp ne olduğunu görmemiz lazım. Bu durum çukü diğer kullanıcıların bilgisayarlarında olmuyor. Yani genel bir durum değil. Bu forumu binlerce kullanıcı takip ediyor. Bu sizin yazdıklarınızı da 4000 e yakın kişi okumuş.

İstanbul ofisinin yorumu yüksek grafik işlemcisi ile çalıştırın sorun olmazdan başka çözümü olmadı.
Bu çözüm olabilir. Yüksek kapasiteli grafik kart ,BiM ve CAD programları için bir numaralı olmazasa olmaz gereksinimdir. Rahat konforlu ve sorunsuz çalışabilmeniz için diğer gereken minimum sistem gereksinimlerini aşağıda verdiğim linkden inceleyin

Ekli dosyalar

• backup alma obsiyonu.png
    backup alma obsiyonu.png
    34.6 KB · Görüntüleme: 759
Geri