ideCAD Mimari ile Metraj - Yapı Bileşeni Tasarlama

cenkmiri

Yeni Üye
İcecad mimari(8.5) de bir projede hazırladığım yapı bileşenlerini diğer projeye aktarmak için ARAÇLAR -> YAPI BİLEŞENLERİNİ TASARLA - > YÜKLE komut sırasını izledim. Daha önce oluşturduğum bazı yapı bileşenleri (materyaller) göründü seçtim ve ekledim.
Fakat bütün materyaller görünmüyor ve doğal olarak diğer projeye aktarılmıyor. Bu şekilde her yeni proje için tekrar materyal tanımlamamız gerekiyorsa idecad metraj özelliği pek kullanılabilir bir özellik gibi durmuyor.
Hazırladığımız materyaller proje dosyasına entegre bir şekilde mi saklanıyor? Genel bir klasördeki dosyada - Veri tabanında mı Saklanıyor? Hazırladığımız bu veri tabanına ulaşma şansımız yok mu?
Ekte yükle komutundan sonra iki projeye bütün materyallerin aktarılmadığı görülüyor. Bu sorun hakkında önerileriniz var mıdır? yoksa metraj için farklı bir program mı önermektesiniz?

Ekli dosyalar

• 2019-07-12_13-34-45.png
    2019-07-12_13-34-45.png
    33.6 KB · Görüntüleme: 3,826
  • 2019-07-12_13-35-32.png
    2019-07-12_13-35-32.png
    26.8 KB · Görüntüleme: 3,822
Re: İdecad Mimari ile Metraj - Yapı Bileşeni Tasarlama

Cenk Bey merhaba,
Bu olanak ideCAD in en kullanisli ozelliklerinden birisidir. Her seferinde tekrar tekrar materyal tanımlamanız gerekmez. Yeni bir materyal oluşturduktan sonra oluşturduğunuz materyal seçiliyken Kaydet' e tıklarsanız arşive kaydedilir.
Yeni proje açtığınızda ARAÇLAR -> YAPI BİLEŞENLERİNİ TASARLA - > YÜKLE dediğinizde açılan listeden materyallerinizi seçerek projenizde kullanmaya devam edebilirsiniz.
Bu adımları uygulamanıza rağmen materyalleriniz görünmüyorsa, Bursa ofisimizi ararsanız uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanabilir, sorununuzu inceler, çözümü için yardımcı oluruz.

İyi çalışmalar dilerim...

Geri