çeşitli sorular

Ali AVCI

Yeni Üye
Ekteki Projede;
1-Dış cephede kolon kiriş,duvvarları tek materyal haline getiremedim. Yapı bilgi modelleme videosunda anlatılanı yapamadım
2-Düzensiz çatı y-yönünde mertekleri 90 derece koymak istiyorum. Yapamadım
3-Balkon camı şeffaflık oranı bulamadım azaltmak istedim yapamadım
4-Cepheye 3b yazı yazma videosu var mı
5-Sunum için kat planında döşemeler ör:Laminat parke deseni nasıl verebilirim. Tarama ile olmuyor
teşekkürler iyi çalışmalar
dosya çok büyük en fazla verilen boyot 4 mib .gönderemedim sıkıştırdım yine olmadı
Ali AVCI

Merhabalar Ali Bey,

Dış cephede objelerin materyal devamlılığı için;

Görselleştirme/Düzlemsel Doku Kaplama komutunu tıklayınız.
Materyali düzenlenmek istenen yüzeyleri seçiniz.
Farenin sağ tuşuna tıklanarak Seçimi bitir satırını seçiniz.
Doku kaplama için başlangıç noktası belirleyiniz.
Plan ekranı üzerinden bakış yönüne göre farenin sol tuşu tıklanarak gösterim okları yerleştiriniz.
Doku Kaplama Parametreleri penceresi otomatik açılır.
Gerekli ayarlar yapıldıktan sonra tamam tuşuna basılarak seçilen yüzeylerdeki doku düzenleme işlemi tamamlanır.
(Eğitim videosu:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
)

Mertek ayarlarında eğim sekmesi bulunmaktadır oradan değer girebilirsiniz.
Mertekler kaydırılmak istenirse de kaydırma değerine değer girilir.
Çatı saçağından yukarıya doğru bakıldığı düşünülürse, pozitif değer mertekleri sağa, negatif değer sola kaydırır

İlgili objeyi seçtikten sonra sağ tıklayıp çıkan pencerede materyal özelliklerini değiştir deyip şeffaflık değerini arttırınız.

Öncelikli olarak iki boyutlu yazı aracıyla yazınızı yazınız, daha sonra 3b yazı komutuyla yazınızı seçip sağ tıkladığınız 3 boyutlu olarak oluşacaktır.

Parke deseni plan düzleminde taramayla, perspektifte doku atamayla yapılır.
Tarama tanımlamak için mahal tanımlayınız daha sonra tarama komuta gelip mahalinize tıklayınız(taramada otomatik seçeneği seçili olmalıdır)

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Geri