Kütüphane sorunu ve Kapı/pencereleri kendi renklerinde nasıl çizerim?

daha önce kullandığım idemimari de sanki daha çok kütüphane bloku vardı diye zannediyorum. Azaltıl dı mı?

Merhaba,

Yeni versiyon kurulumu içerisinde bütün kütüphane objeleri yer almamaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan bütün kütüphane objelerini indirerek kullanabilirsiniz.

Hazır objeler, dokular ve tanımlı materyaller:

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

(Rar dosyaları içindeki klasör ve dosyaları program klasörü içine kopyalayınız.)

İyi çalışmalar dilerim.

Not Found
The requested URL was not found on this server.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Merhaba,

Bağlantının üzerine tıklayarak tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz. İndirme işlemi başlayacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

Sanırım oldu. Sağ klikle farklı kaydet dedim.3.4 gb kadar.Sadece programın içine kopyalıyorum değil mi?

Merhaba,

Rar dosyaları içindeki klasör ve dosyaları program klasörü içine kopyalamanız yeterli olacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

Merhaba,

istikrar":24d414js' Alıntı:
https://www.google.com/search?q=3%2B1+daire+plan%C4%B1&sxsrf=ALeKk03TDxMQ-3Qx4sA8lZ9z0SHL-pxPEg:1588082140496&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwi4xe7-oovpAhUplIsKHdlQCOwQ_AUoAXoECAwQAw#imgrc=u6OBcyycilKdHM

linki tıkladığınızda görsel olarak bir çok proje geliyor.
Ben idemimari de bunu nasıl yapıyorum?
Bağlantı olarak verdiğiniz görseller tefrişli kat planı sunumlarına aittir. Programda kat planlarınızı oluşturup, kütüphane objelerinizi yerleştirdikten sonra yatay plan kesit komutunu kullanarak tefrişli kat planlarınızı oluşturabilirsiniz.
Aşağıdaki bağlantıdan ideCAD Mimari ile Tefrişli Kat Planı Sunumu webinarına ulaşabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

istikrar":24d414js' Alıntı:
subasmanı nasıl tanımlayacağız?
Subasmanınızı perde komutunu kullanarak 2 yöntemle tanımlayabilirsiniz.

İlk yöntem;
  • - Kat planlarınızı oluşturun.
    - Klasik menüde Ayarlar/Obje Ayarları/Perde Ayarları satırını, ribbon menüde Giriş/Betonarme/Perde/Perde Ayarları ikonunu tıklayın.
    - Perde ayarları diyaloğunda kot değerini subasmanınıza göre ayarlayın.
    - Perdelerinizi yerleştirin.
İkinci yöntem;
  • - Kat genel ayarlarından aşağı ekle diyerek yeni bir kat tanımlayın.
    - Kat yüksekliklerinizi ve kot değerlerinizi subasamanınıza göre düzenleyin ve diyaloğu kapatın.
    - Eklediğiniz katta perdelerinizi girin.
İyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar,

Perspektif görüntüde sağ tıkladıktan sonra, çıkan ayarlarda varsayılan görünüş sekmesinin altından üst görünüşe ulaşabilirsiniz.

yataj kesit almayı başardım
Ancak koordinat başlangıcı x ve y kırmızı şerit olarak görünüyor
bunu nasıl yok edebiliyoruz.
ikinisi neden yeniden yazı yazıyoruz. mahal isimlari yatay kesitte çıkmaz mı bu sefer planda iki kez çocuk odası yazıyor

Merhabalar,

Mahal isimlerini 3B yazıyla yazarsanız perspektif görüntüde ve renderda çıkar.
Resim ekle seçeneğini kullanarak ekleyebilirsiniz.

sedaerdogan":1q7bd2gw' Alıntı:
Merhabalar,

Mahal isimlerini 3B yazıyla yazarsanız perspektif görüntüde ve renderda çıkar.
Resim ekle seçeneğini kullanarak ekleyebilirsiniz.

onu yapabiliyorum.Bu sefer planda iki kez mahal ismi yazmış oluyor.Yani iki kez işlem yapmış oluyoruz.Madem mahalleri yazarken hem ismini hem alanını otomatik yazıyorsa bunu neden perspektife aktarmıyor.
ikincisi evet resim ekle seçeneğini biliyorum. Img işareti olan yer tıkladım( ) çıkıyor ama dosya istemiyor

Tekrar Selamlar.
Benim kızım mimarlık 4. sınıf öğrencisi. Onun bu programı öğrenmesini istiyorum.Eskiden öğrenci lisansı diye bir şey vardı diye hatırlıyorum. Şimdi nasıl oluyor bilmiyorum. Bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz?

Geri