Acilll yardım lütfen Döşeme sehim sınırı aşıldı problemi

arkadaşlar Acil yardıma ihtiyacım var.yarı rijit diyafram kabulu yapıp sistemi analiz ettiğimde zeminkat d11-12-13-14 konsol plaklarda döşeme sehim sınırı aşıldı hatası alıyorum ilginc şekilde tam rijit diyafram kabulu ile analize gittiğimde kz11 ve kz12 kirişlerim sehim sınırı asıldı uyarısı verirken d11-12-13-14 döşemeleri S uyarısından kurtuluyor.bunu nasıl düzeltirim ve kz11 ve kz12 tamrijit analiz yapıyorum S uyarısı veriyor donatıları kontrol ediyorum ve betonarme sekmesine basınca uyarı kalkıyor ama donatılarda herhangi bir değişim yok yani basınc donatısını arttırmıyo hersey oldugu gibi aynı ama uyarıyı kaldırıyor sebebini anlamadım,(50cm x 218cm konsol döşeme sehim yapması normal değil bence)ve sistemim tam rijit diyafram özelliği gösteremez diye düşünerek yarı rijit analiz yapmak istiyorum,projem zemin+1katlı yapı için cok mu buyuk kesitlerden oluşuyor(kolonlar tamamen mimariyi bozmayacak şekilde yerleştirildi villa projesi salonda kesinlikle sarkık kiriş veya kolon istenmiyor (siparişe gel)),gözünüze takılan hatalarım düzeltmem gerekenler gercekten bu işte uzman olan arkadaşlarımın tüm fikirlerine açığım ve yetkili arkadaşlarıma soruyorum VE 7versiyonun son güncellemesinden sonra program beni cok rahatsız eder hale geldi ve etrafımdaki diğer kullanıcıların yorumlarıda bu yönde,anlam veremediğim farklı davranıslar sergiliyor örnekliycek olursam(uzunluk birimi girdiğimiz kutucuklarda 0,00000000000 gibi ibareler beliriyor vs.projeyi açıp kapatmadan düzelmiyor)projem ekte lütfen yardımlarınızı bekliyorum iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• FLUTURACAMLIKREVİZE.ide7
    911.4 KB · Görüntüleme: 504
prol0gic":1g5pttrc' Alıntı:
arkadaşlar Acil yardıma ihtiyacım var.yarı rijit diyafram kabulu yapıp sistemi analiz ettiğimde zeminkat d11-12-13-14 konsol plaklarda döşeme sehim sınırı aşıldı hatası alıyorum ilginc şekilde tam rijit diyafram kabulu ile analize gittiğimde kz11 ve kz12 kirişlerim sehim sınırı asıldı uyarısı verirken d11-12-13-14 döşemeleri S uyarısından kurtuluyor.,(50cm x 218cm konsol döşeme sehim yapması normal değil bence)ve sistemim tam rijit diyafram özelliği gösteremez diye düşünerek yarı rijit analiz yapmak istiyorum
Tam ve yarı rijit diyafram seçeneğine göre analiz yapıldığında analiz sonuçlarının değişmesi analiz modelleri değiştiği için karşılaşılabilecek bir durumdur. Yarı rijit diyafram seçeneğine göre analizde sehim uyarısı veren döşemelerdeki sehim değerleri çok büyük değerler değil. (3.5-4.5 mm) Döşeme açıklıkları küçük olduğu için uyarı sehim uyarısı veriyor. İlgili döşemelerin özelliklerinde Sehim sekmesinde "sehim şartını her zaman denetle " seçeneği işaretlenmiş. Bu satırın işareti kaldırıldığında TS 500 Çizelge 13.1 de verilen "Sehim hesabı gerektirmeyen Yükselik/Açıklık oranları" sağlandığı için sehim denetimi yapılmayacak ve uyarı vermeyecek.

kz11 ve kz12 tam rijit analiz yapıyorum S uyarısı veriyor donatıları kontrol ediyorum ve betonarme sekmesine basınca uyarı kalkıyor ama donatılarda herhangi bir değişim yok yani basınc donatısını arttırmıyo hersey oldugu gibi aynı ama uyarıyı kaldırıyor sebebini anlamadım
Kiriş betonarme diyaloğunda Betonarme satırına tıklanınca uyarı kalkmış gibi görünmesine rağmen Kiriş sehim raporunda ilgili kirişlerde sorunun devam ettiği görülebilir. Programda betonarme diyaloglarında betonarme butonuna basıldıktan sonra, son bir kez analiz yapılması uygun olur.

...7versiyonun son güncellemesinden sonra program beni cok rahatsız eder hale geldi ve etrafımdaki diğer kullanıcıların yorumlarıda bu yönde,anlam veremediğim farklı davranıslar sergiliyor örnekliycek olursam(uzunluk birimi girdiğimiz kutucuklarda 0,00000000000 gibi ibareler beliriyor vs.projeyi açıp kapatmadan düzelmiyor

Bu durum Windows bölge ve dil ayarları ile ilgili olabilir. Denetim Masası/Bölge ve Dil/Biçim/Ek Ayarlar diyaloğunda Ondalık simgesinin .(nokta), Basamak gruplandırma simgesinin (,)virgül olarak düzenlenmesi sorunu çözebilir. Sorun çözülmezse bizi arayın. Bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlayarak sorunu daha detaylı inceleyelim.

Tel:0-224-220 67 17

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• bölge_ve_dil.PNG
    bölge_ve_dil.PNG
    297.3 KB · Görüntüleme: 5,741
Geri