Kat yüksekliğinin ayarlanması

FIRAT

Üye
Arkadaşlar aynı katta farklı kat yüksekliği nasıl tanımlaya bilirim.diyelim 1. Katta yapının bir kısmının kat yüksekligi 3,5 metre ve gine aynı katta diger kısmında ise kat yüksekliği 2 metre.aynı katta bu farklı durumu nasıl tanımlaya bilirim.Arazinin eğimli olmasından dolayı kat yüksekligi 2 metre olan kısım 1 metre daha yukarda bundan dolayı bu katlara baktığımızda katların tavanı aynı kotta.farklı kat yüksekligi tanımlamanın ve dedigim kot durumunu ayarlamanın yolu nedir.Bir diğer sorum ise döşemedeki şaft boşluklarını nasıl ayarlıyoruz.döşeme boşluguyla bu işlemi yapıyorum ama istediğim yeri yakalayamıyorum.boşluk kirişin hemen yanından başlıyor bu kısmı tam yakalayamadığımdan iyice döşemeye yaklaştığımda boşlukla kiriş arasında ufak bir döşeme parçasının kaldığını görüyorum.Acil yardıma ihtiyacım var.SAYGILARIMLA...

Aktif yakalama modunu açarak döşeme boşluğu oluştururken çıkan problemi çözdüm.Diğer soruma cevap verebilecek bi arkadaş varsa sevinirim.ayrıca bazı yerlere döşeme kenarı yardımıyla fransız balkon yaptığımda döşeme kenarı o bölgedeki kirişi bölüyor ve analiz sonucunda bu kirişlerde kesme güvenliğini sağlamıyor hatası alıyorum.bu problemin çözümü nedir.SAYGILARIMLA...

Öncelikle ilginizden dolayı teşekkür ederim.kotlarla ilgili bahsettiğim problemi çözdüm.Bahsettiğim kısım yapını arka tarafında bulunmaktadır incelediğinizde göreceksiniz.zemin kat tavanına geldiğinizde arka bölümdeki yapının yüksekliğini 3 metre olarak tasarlamaya çalıştım.sistem üzerinde şuanda çalıştığım için tam olarak tamamlayamadım geometri kontrolündeki hataların farkındayım ve bunlar giderile bilir hatalar.varsayılan analiz ayarlarıyla yapmış olduğum analizde bahsettiğim kiriş hataları için yardım ederseniz sevinirim.Projeyi buraya ekliyorum., dediğim gibi tam olarak hazırlanmış halde değil bu proje bir ön çalışma.Görüşleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri