Nervüllü döşeme tipik kiriş

Zeck19

Yeni Üye
Arkadaşlar aynı projede tipik kiriş seçmem gereken 100 tane aynı boyutlarda döşeme var hepsini toplu halde seçebilir miyim?

Projeniz olsa daha kolay nasıl yapılabilir diye düşünebilirdik. Şimdi söyleyeceklerimiz havada kalabilir.

Merhaba;
Öncelikle tipik kiriş tanımlaması yapmak istediğiniz tüm döşemeleri seçili hale getiriniz. Döşemeler seçili iken herhangi bir döşemenin üzerine sağ tıklayarak özellikler menüsüne giriniz. Özellikler menüsünde Nervür yada Kaset (döşemelerinizin tanımına göre) alt başlığını seçiniz. Ekteki resimde göreceğiniz gibi nervür döşeme tanımlanırken seçilen referans kiriş baz alınarak nervürler numaralandırılmıştır, menüden Tipik Kiriş 1 ve Tipik Kiriş 2 kutucuklarına çizimdeki mantığa uygun olarak seçmek istediğiniz tipik kiriş numarasını yazarak tüm döşemelerinizde tipik kiriş tanımlamasını tek seferde yapabilirsiniz.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• TİPİK KİRİŞ.png
    TİPİK KİRİŞ.png
    58.1 KB · Görüntüleme: 3,760
Sayın 2m proje,
Sizin dediğinizin benzerini düşündüm ama anladığım kadarıyla arkadaşın istediği bu değil. O yüzden projeye göre daha pratik bir yöntem söylenebilir demiştim. Örneğin tüm döşemeleri seçip tek bir referansla süreklilikleri ayarladığınız zaman, yine tüm döşemeleri seçip tipik kiriş numarası vererek bu sorunu halledemiyorsunuz.

N. YILMAZ

Sa. videoda gösterildiği gibi yaptım bu sefer kaset döşeme tipik kiriş hatası verdi yardımcı olursanız sevinirim?

Döşemede tipik kiriş tanımlanmamış olabilir. Döşemeyi seçip sağ tuş menüsünü kullanarak "Tipik Kiriş Belirle" komutunu tıklayın.
ve Döşemedeki bir nervür kirişi mousun sol tuşu ile tıklayarak seçin, Tipik kirişin rengi diğer kirişlerden farklı olacaktır.
Tipik kirişleri belirlerken, Komşu döşemelerin tipik kirişleri ile sürekli olmasına dikkat edin.

İyi çalışmalar.

Geri