kaset + plak

merhaba arkadaşlar, öncelikle ilk kez bir yapıda kaset ve plak döşeme birlikte çözüyorum, zemin kat d113 nolu saçak döşemesi (kaset) analizi sürekli durduruyor devam edemiyorum. silince devam ediyor . neden ?
danışmak istediğim bir kaç konu var ;
- sürekli temel kesitleri iki katlı bir villa için yeterli mi
- kaset ve plak döşemeyi bu şekilde çözümleyebilir miyim
- yapabiliyorsam, analiz ayarları kaset döşeme için doğru mu
cevaplarınızı bekliyorum
link aşağıda
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

mühendise":2w5m3fx4' Alıntı:
merhaba arkadaşlar, öncelikle ilk kez bir yapıda kaset ve plak döşeme birlikte çözüyorum, zemin kat d113 nolu saçak döşemesi (kaset) analizi sürekli durduruyor devam edemiyorum. silince devam ediyor . neden ?
Merhaba,
D113 döşemesinin sol ve sağ döşeme kenarını örnek projedeki gibi 1' er cm. sola ve sağa uzatarak tanımlayınız. Bu durumda projenizde analiz yapılacaktır.
Programda uzunluğu 50 cm. daha az olan kaset döşemeler çözülmez. Döşemeyi plak döşeme olarak tanımlayabilirsiniz.
danışmak istediğim bir kaç konu var ;
- sürekli temel kesitleri iki katlı bir villa için yeterli mi
Sürekli temellerde herhangi bir kesit ve donatı yetersizliği sorunu yok.
Temellerin amacı düşey taşıyıcılardan gelen yükleri zemine aktarmak. TK02 ve TK03 sürekli temelleri her iki ucu da kolonlara bağlanmıyor. Dolayısıyla bu sürekli temellerin tanımlamasına gerek yok.
- kaset ve plak döşemeyi bu şekilde çözümleyebilir miyim, yapabiliyorsam, analiz ayarları kaset döşeme için doğru mu
Kaset ve plak döşemelerin beraber kullanılabilir. Yönetmelikte bu konuda bir yaptırım yok. Taşıyıcı sistem tipi seçimi doğrudur.

Ekli dosyalar

• örnek_v.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 112
Merhaba. ekte bıraktığım projede kaset açılım çizimlerini almak istediğimde bazı açılımları veriyor bazılarını vermiyor bu sorun ile ilk defa karşılaşıyorum ve ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem.

semihocaktan:f6zlisuc' Alıntı:
Merhaba. ekte bıraktığım projede kaset açılım çizimlerini almak istediğimde bazı açılımları veriyor bazılarını vermiyor bu sorun ile ilk defa karşılaşıyorum ve ne yapacağımı bilemedim. Yardımcı olabilir misiniz rica etsem.
Merhaba,
Kaset döşemlerde her iki yönde de hesap kirişi tanımlanması gerekir. Eklediğiniz projede bazı kaset döşemelerde 1 bazı kaset döşemelerde hiç hesap kirişi tanımlanmamış.
-Hesap kirişleri "Tipik kiriş belirle" komutu ile tanımlanabilir.
- Sürekli olan kaset dişleri için hesap kirişlerinin sürekli olacak şekilde tanımlanması uygun olur.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• r_1.png
    r_1.png
    79 KB · Görüntüleme: 668
Geri