Analiz farklı sonuçlar veriyor

Her analiz yaptığımda projeyi değiştirmememe rağmen farklı sonuçlar veriyor. Bir hata olduğunu düşünüyorum.
Bir de siz kontrol eder misiniz?

Ekli dosyalar

• SABAHATTİN KIRIŞ.ide10
    1.5 MB · Görüntüleme: 42
Merhaba,
Projenizde üst üste analiz yapıldığında analiz sonuçlarında herhangi bir değişiklik olmuyor.
-Göreli kat öteleme sorunu ve olası çözümleri için;
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
-Kolon kiriş birleşim kesme güvenliği sorunu ve olası çözümleri için;
linklerini inceleyebilirsiniz.

Bazı proje notları;
-TBDY sihirbazında Taşıyıcı sistem tipinin her iki yönde A11 seçilmesi uygun olur.
-Duvar yüklerini kontrol etmenizi öneririm. Bir konut projesine göre oldukça büyük değerler girilmiş.
-Temel sistemi girilmemiş.
İyi çalışmalar

1-) Dün göndermiş olduğum projeyle ilgili verdiğiniz cevapta duvar yüklerinin çok yüksek olduğunu söylemiştiniz. Programda duvar yükleri kütüphanesinde ton/m² verilmiş olup, kiriş yüklerinde yükseklikle çarpılıp ton/m olarak yazılmış durumdadır. Burada herhangi bir hata göremedim.
2-)Proje üzerinde objeleri otomatik olarak adlandırdığımda bir işlemden sonra yaptığım değişiklik yok oluyor ve eski haline dönüyor. Otomatik adlandırmanın kalıcı olması için ne yapmalıyım?

Teşekkürler, selamlar.

1- Kirişlerde özellikle dış duvarlarda 0.75 tf/m2 değerler girildiği için bu uyarıyı yaptım. ( 19 cm tuğla duvarda 0.32 tf/m2 gibi duvar yükü oluyor)

2-Otomatik adlandırmadan sonra obje isimlerinin değişmesine yönelik bir tespitimiz yok. Projenizde bu durumu oluşturamadım. İşlem adımlarını detaylı yazar mısınz? Örneğin "Otomatik adlandırma yaptım. çizgisel döşeme yükü tanımladım. Şu objenin ismi değişti" gibi bir açıklama yazabilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• d_y.png
    d_y.png
    81.5 KB · Görüntüleme: 548
diriliş":3p07xx1o' Alıntı:
1-) Dün göndermiş olduğum projeyle ilgili verdiğiniz cevapta duvar yüklerinin çok yüksek olduğunu söylemiştiniz. Programda duvar yükleri kütüphanesinde ton/m² verilmiş olup, kiriş yüklerinde yükseklikle çarpılıp ton/m olarak yazılmış durumdadır. Burada herhangi bir hata göremedim.

2-)Proje üzerinde objeleri otomatik olarak adlandırdığımda bir işlemden sonra yaptığım değişiklik yok oluyor ve eski haline dönüyor. Otomatik adlandırmanın kalıcı olması için ne yapmalıyım?

Teşekkürler, selamlar.

Kullanıcı tanımlı yük değerine duvar yüksekliğini ile çarparak girmişsiniz. "Otomatik duvar yüksekliği" opsiyonu aktif olduğu için otomatik olarak tekrar duvar yüksekliği ile çarpılır.

Opsiyonu kapatırsanız girdiğiniz kullanıcı tanımlı duvar yükü kullanılır
veya Yükü t/m2 cinsinden yükseklik ile çarpmadan girin. Opsiyonu aktif bırakın.

Otomatik isimlendirme ile ilgili bildiğimiz böyle bir problem yok. Objeleri sildiğinizde veya yeni objeler çizdiğinizde isimlendirmeyi tekrar yapmanız gerekiyor. Sorununuz bununla ilgili olabilir.
Onun dışında isimlendirilme yapılmış ise İşlemi geri almadığınız sürece isimler korunur.

Ekli dosyalar

• Otomatik Duvar yüksekliği.png
    Otomatik Duvar yüksekliği.png
    77.1 KB · Görüntüleme: 549
Analiz yaptığımda radye donatı yetersiz gözüküyor. Bir çok yolu denemiş olmama rağmen düzeltemedim. Düzeltmem için yapılacak işlemleri belirtir ve bu işlemi projeme uygulayıp bana atabilir misiniz?
Görüntüde de radyeyi renkli olarak göstermiyor.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• SABAHATTİN KİRİŞ-1 SIKIŞTIRILMIŞ.cde
    3 MB · Görüntüleme: 42
diriliş:2wp72vmu' Alıntı:
Analiz yaptığımda radye donatı yetersiz gözüküyor. Bir çok yolu denemiş olmama rağmen düzeltemedim. Düzeltmem için yapılacak işlemleri belirtir ve bu işlemi projeme uygulayıp bana atabilir misiniz?
Görüntüde de radyeyi renkli olarak göstermiyor.
Teşekkürler.
-Projenizde mevcut haliyle Analiz Ayarlarında üst yapı etkileşimli çözüm seçeneği işaretleyip. Temelde bir miktar ampatman yaparak (Örneğin 30' ar cm.) Radye donatı yetersizliği sorunu çözümlenmektedir. Analiz ayarlarında "Bağlantı bölgesini büyüt" seçeneğine göre analiz ilave donatıların azalmasına katkı sağlayabilir.

-Projede üst yapı etkileşimsiz çözüm yapmışsınız. Radye kabuk sonuçlarını Görselleştirme diyaloğunda radye temel sonuçları bileşenini seçerek görebilirsiniz.

Diğer proje notları;
-Subasman perdelerinin özelliklerinden "subasman/üst katlarda devam etmeyen perde" seçeneğini işaretlemeniz uygun olur
-Analiz Ayarları/TBDY sihirbazında taşıyıcı sistem tipini her iki yönde A11 seçmeniz uygun olur
-Geometri kontrolünde yapıldığında zemin katta hatalı tanımlanmış döşemeler olduğu görülüyor. Bu döşemeleri aşağıdaki linkte anlatıldığı gibi silebilirsiniz.
-Zemin kat kirişlerinin üzerindeki duvar yüklerini kontrol etmenizi öneririm.

Ekli dosyalar

• etkileşimsiz.png
    etkileşimsiz.png
    136.9 KB · Görüntüleme: 524
  • T-Z.png
    T-Z.png
    43.8 KB · Görüntüleme: 524
Geri